XVIII Powiatowy Rajd Turystyczny – Gorce, 5 – 6 maja 2017 r.

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział blisko sześćdziesięciu uczniów wraz z opiekunami z trzech szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej z Dynowa, Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Dynowa, Zespołu Szkół w Sokołowie Młp. oraz z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie.

Rajd odbył się w Gorcach w dniach 5 – 6 maja 2017 r. W pierwszym dniu imprezy jej uczestnicy ruszyli na pieszą wycieczkę na trasie: Przysłop – Nowa Polana – Świnkówka – Gorc (1228 m) – Przysłop Dolny – Gorczańska Chata – Jamne – Ochotnica Górna.

Po wędrówce grupa rajdowa udała się na nocleg do  Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Ustrzyk w Ochotnicy Górnej.

Drugiego dnia rajdu uczniowie przeszli trasę: Ochotnica Górna – Kurnytowa Koliba – Magurki (1101 m) – Przełęcz Pańska Przehybka (995 m) – miejsce katastrofy bombowca Liberator – Jaszcze Małe – Jaszcze Duże – Ochotnica Górna.

Rajd miał zapewnioną obsługę przewodnicką, którą wykonywało trzech przewodników Koła Przewodników przy Oddziale PTTK w Rzeszowie.

Każdy z uczestników rajdu otrzymał okolicznościową koszulkę przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.