W dniu 7 października 2020 r. pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie otrzymali nagrodę honorującą ich szczególny wkład w przeciwdziałanie bezrobociu, w szczególnie trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

W tym dniu odbyła się uroczysta gala, podczas której odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla powiatowych urzędów pracy oceniającego zaangażowanie w organizację oraz pozyskanie jak największej liczby pracodawców do udziału w Podkarpackim Virtual Expo 2020. Pod tym względem, pozostający w gestii powiatu rzeszowskiego, urząd pracy zdecydowanie wyróżnia się na tle innych urzędów – zajął bowiem pierwsze miejsce.

Nagroda była ze wszech miar zasłużona i znajduje odzwierciedlenie w różnego rodzaju statystykach ale także w tym, jak wiele podkarpackich firm przetrwało kryzys spowodowany pandemią. Trudna sytuacja w kraju i na świecie spowodowała upadek wielu firm lub ograniczenie ich działalności. Wszyscy odczuliśmy jej społeczno – gospodarcze skutki. W naszym regionie, dzięki zaangażowaniu pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie, udzielonej przez nich pomocy doradczej i finansowej, udało się zachować bardzo wiele miejsc pracy. To wsparcie lokalnej przedsiębiorczości jest nie do przecenienia, bo pozwoliło przetrwać wielu tutejszym firmom. Doświadczenia związane z działalnością w czasie pandemii pokazały także, jak ważne w tym, by przetrwać na rynku, jest współdziałanie, wzajemna kooperacja, a także międzyludzka solidarność i życzliwość.

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie jest również stałym organizatorem przedsięwzięcia pn. WYSTARTUJ Z NAMI. To giełda ofert pracy, która w tym roku, z powodu covid-19, odbyła się online. Tak samo było z rozmowami rekrutacyjnymi. Przedsięwzięcie to miało miejsce w dniach 6 – 8 października 2020 r. Była to już szósta edycja targów, które w tym roku odbywały się razem z Podkarpackim Virtual Expo 2020. Wydarzenie to każdego roku gromadziło wielu pracodawców oraz setki osób poszukujących pracy. Nawet w tym roku wzięła w  nim udział rekordowa liczba pracodawców, bo aż dwudziestu czterech. Niektórzy z nich współpracują z powiatowym urzędem pracy od wielu lat. W rozmowach rekrutacyjnych uczestniczyło aż 200 osób. Wśród wystawców dominowały branże: motoryzacyjna, lotnicza, elektryczna i informatyczna. Każdego dnia odbywały się ciekawe panele dyskusyjne oraz warsztaty prowadzone z udziałem pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie, m.in. „Doradca zawodowy bliżej rynku pracy”. Na każdy dzień przewidziano inny blok tematyczny. Rzeszowska giełda pracy jest najlepszym dowodem na to, że istnieje ogromna potrzeba organizowania tego typu przedsięwzięć, cenionych zarówno przez pracodawców, jak i  przyszłych pracowników. Udział w tym przedsięwzięciu daje bowiem realną szansę na zdobycie pracy.