11 lutego 2021 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie miał miejsce finał XI edycji konkursu ph. „Samochodem w dorosłe życie” pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego.

Celem tego konkursu jest kształcenie i rozwijanie zainteresowań motoryzacyjnych wśród uczniów, popularyzacja przepisów ruchu drogowego, stworzenie możliwości rywalizacji i wyróżnienia się na forum szkoły, badanie i monitoring uzdolnień uczniów w obszarze motoryzacji.

Patronat nad konkursem sprawowali: Starosta Rzeszowski Pan Józef Jodłowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie Pan Janusz Stachowicz, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Pan Stanisław Tymowicz,  Właściciel Firmy SZiK z Tyczyna Pan Henryk Szydełko.

W konkursie wzięło udział 48 uczniów z klas branży samochodowej. Komisja konkursowa w składzie: Pan Marcin Kałamucki – kierownik szkolenia praktycznego,  Pani Anna Fara, Pan Tomasz Chrapek, Pan Sławomir Litwin i Pan Paweł Łukasiewicz – nauczyciele nauki jazdy oraz przedmiotów zawodowych, dokonała oceny wszystkich prac i wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Łukasz Tymowicz – kl. 2TPSa, II miejsce – Piotr Zawadzki – kl. 3TPS,  III miejsce –Mikołaj Bator – kl. 3TPS, wyróżnienia: Kamil Linda – kl. 3TPS, Arkadiusz Kulasa – kl. 3a, Bartosz Kmiecik – kl.3TPS, Kamil Radzik – kl.3TPS, Krzysztof Krzywiński – kl.2TPSa, Dawid Durys –kl. 3TPS.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Firmę SziK z Tyczyna, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.