Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka połączone z otwarciem nowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Rzeszowie.

27 maja 2021 r. Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz, reprezentując władze powiatu rzeszowskiego, wziął udział w wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka połączonych z uroczystym otwarciem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Rzeszowie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. bł. Karoliny, której przewodniczył J. E. ks. bp Jan Wątroba. Następnie zaproszeni goście udali się na plac apelowy przed jednostką, gdzie nastąpiło wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych, awansów na wyższe stopnie służbowe oraz dyplomów Komendanta Głównego PSP.

Nowa lokalizacja JRG nr 3 będzie zabezpieczać strefę ekonomiczną Rzeszów – Dworzysko i międzynarodowe lotnisko w Jasionce, a jej usytuowanie umożliwi szybkie podjęcie działań ratowniczych na autostradzie A4 i drodze ekspresowej S19. Znacznie skróci się czas dojazdu do wypadków i pożarów w północno-zachodniej części miasta oraz powiatu rzeszowskiego.

Zarząd Powiatu Rzeszowskiego życzy wszystkim Strażakom satysfakcji z działalności na rzecz podkarpackiej społeczności, dużo zdrowia, a także pomyślności w pracy zawodowej.