Stypendyści ze szkół powiatu rzeszowskiego

Zarząd Powiatu Rzeszowskiego, na czele ze Starostą Rzeszowskim Panem Józefem Jodłowskim i Wicestarostą Rzeszowskim Panem Markiem Sitarzem, podjął uchwałę w sprawie przyznania stypendiów z Programu Stypendialnego Powiatu Rzeszowskiego na rok szkolny 2021/2022.  Przyznano ogółem 25 stypendiów, z tego 11 przypadło uczniom Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. Stypendystami z tej szkoły zostali: Aleksandra Gierula, Patryk Trzyna, Natalia Gierlach, Martyna Potoczna, Krzysztof Krzywiński, Łukasz Tymowicz, Paweł Bielec, Szymon Ciurkiewicz, Miłosz Gredes, Klaudia Dudek, Anna Szteliga.  W ciągu trzynastu edycji istnienia programu,  wytypowano z tej szkoły 84 stypendystów.

Stypendia z Programu Stypendialnego Powiatu Rzeszowskiego na rok szkolny 2021/2022 zostały wręczone podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Stypendium zostało przyznane uczniom, którzy uzyskali w poprzednim roku szkolnym średnią ocen co najmniej 4,8 i co najmniej bardzo dobre zachowanie oraz spełnili minimum jeden z poniższych warunków:

1) uzyskali tytuł laureata olimpiady przedmiotowej bądź konkursu o zasięgu wojewódzkim,  ogólnopolskim lub międzynarodowym,

2) posiadali osiągnięcia artystyczne lub osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim,  ogólnopolskim lub międzynarodowym.