III Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Starosty Rzeszowskiego " W hołdzie Niepodległej" rozstrzygnięty

W dniach 24 i 25 września 2021 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyła się III edycja Turnieju Strzeleckiego o Puchar Starosty Rzeszowskiego ” W hołdzie Niepodległej”. W pierwszym dniu rywalizowały ze sobą szkoły prowadzone przez Powiat Rzeszowski, w drugim zmierzyły się drużyny reprezentujące służby mundurowe, różne instytucje, stowarzyszenia, grupy zawodowe. Turniej został objęty honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego.

Ideą turniejowych zmagań była popularyzacja strzelectwa sportowego w naszym regionie, integracja różnych środowisk , podnoszenie umiejętności strzeleckich, propagowanie strzelectwa sportowego jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a także uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W zawodach wzięło udział 5 czteroosobowych zespołów ze szkół i 10 drużyn reprezentujących różne podmioty działające w Rzeszowie i Powiecie Rzeszowskim. O końcowym wyniku decydowała suma punktów uzyskana przez wszystkich członków drużyny. Każdy uczestnik oddał 10 strzałów próbnych i 10 ocenianych z broni i stanowiska wylosowanego wcześniej. Przybyłych na zawody gości w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim powitała dyrektor szkoły Elżbieta Klaczak- Łach a następnie dokonała oficjalnego otwarcia turnieju . Zasady zawodów i regulamin strzelnicy przedstawili uczestnikom prowadzący strzelanie instruktorzy -pani Beata Trzyna i pan Kazimierz Żak. Po tych czynnościach przystąpiono do zawodów. Rywalizacja wywołała wiele emocji ale przebiegała w bezpiecznej, spokojnej i przyjemnej atmosferze. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

W kategorii szkól prowadzonych przez Powiat Rzeszowski kolejne miejsca zajęły:

I miejsce drużyna klas wojskowych Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

II miejsce drużyna JS 1914 z Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim

III miejsce drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

IV miejsce drużyna z Zespołu Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie

V miejsce drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie

W kategorii najlepszy strzelec – dziewczyna najwięcej punktów zdobyła uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie Izabela Wrotniak ( 67 pkt), natomiast w kategorii chłopców Łukasz Zioło ( 77 pkt), również uczeń Liceum. Najlepsi strzelcy turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki, natomiast zwycięskie drużyny puchary i medale. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i okazjonalne gadżety ufundowane przez Powiat Rzeszowski oraz Liceum Ogólnokształcące w Dynowie. Na uczestników zawodów i opiekunów w bibliotece czekał słodki poczęstunek.

W drugim dniu do turnieju przystąpiło 10 drużyn. Wyniki sobotniej rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce drużyna 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie

II miejsce Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

III miejsce Zespół Tancerzy działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

IV miejsce Jednostka Strzelecka 1914 z Sokołowa Małopolskiego

V miejsce drużyna Nadleśnictwa Dynów

VI miejsce drużyna ze Stowarzyszenia Aktywny Dynów

VII miejsce drużyna Kowalski Okna i Drzwi z Dynowa

VIII miejsce drużyna Komisariatu Policji w Dynowie

IX miejsce drużyna nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

X miejsce drużyna Banku Spółdzielczego w Dynowie

W kategorii najlepszy strzelec – kobieta najwięcej punktów zdobyła Anna Michno ( 71 pkt) reprezentująca Komendę Miejską Policji w Rzeszowie, natomiast w kategorii najlepszy strzelec- mężczyzna najwięcej punktów zdobył Wojciech Pieniążek ( 82 pkt) z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale, najlepsi strzelcy pamiątkowe statuetki, wszyscy uczestnicy turnieju dyplomy i okazjonalne gadżety ufundowane przez Powiat Rzeszowski oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

Podczas turnieju uczestnicy nie biorący udziału w strzelaniu mieli możliwość spędzania czasu na grze w piłkarzyki, tenisa stołowego, szachy, warcaby, bilard stołowy, lotki. Gospodarze turnieju przygotowali także dla wszystkich ciepły i zimny poczęstunek w formie bufetu, z którego wszyscy mogli korzystać od początku do końca zawodów.

Dyrektor Szkoły Elżbieta Klaczak- Łach składa serdeczne podziękowania Panu Józefowi Jodłowskiemu Staroście Rzeszowskiemu za objęcie honorowym patronatem turnieju oraz Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie inicjatywy i przeznaczenie środków na organizację zawodów. Podziękowania kieruje również do swoich pracowników, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, by turniej odbył się zgodnie z regulaminem i przebiegał w miłej atmosferze.

Organizatorzy jeszcze raz gratulują zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą rywalizację oraz niezapomnianą atmosferę i w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim zapraszają do Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie za rok na IV edycję turnieju.