Mecz charytatywny na rzecz niepełnosprawnych

Samorządowcy z naszego regionu, na czele ze Starostą Rzeszowskim Józefem Jodłowskim, zagrali podczas minionego weekendu mecz charytatywny z przedstawicielami duchowieństwa. Zebrane podczas spotkania pieniądze trafiły do podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Gminy Lubenia.

Była to już szósta edycja wydarzenia, które co roku gromadzi licznie zebraną publiczność. Mimo, że mecz miał charakter towarzyski, to zaangażowania i poświęcenia na boisku nie brakowało żadnej ze stron. W składzie samorządowców, oprócz wspomnianego Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego, zagrali między innymi: Wójt Gminy Lubenia Adam Skoczylas, Wójt Gminy Krasne Wilhelm Woźniak, Burmistrz Błażowej Jerzy Kocój oraz Komendant Miejski PSP Tomasz Baran. Piłkarzy z trybun dopingował Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa, Radny Powiatu Rzeszowskiego Wiesław Dudek oraz radni z Gminy Lubenia.

Mimo tak mocnego wsparcia drużyna samorządowców doznała dotkliwej porażki 1-5. Księża trafiali celniej do bramki przeciwników. Honorową bramkę dla samorządowców zdobył Piotr Kobyłecki – Radny Gminy Boguchwała. Inicjatorem meczu, który odbył się już po raz szósty, był Wójt Gminy Lubenia Adam Skoczylas. Wynik miał jednak drugorzędne znaczenie – zwycięzcami zostały osoby niepełnosprawne, na rzecz których udało się w tym roku uzbierać 3 485 zł. Okazja do rewanżu dla samorządowców nadarzy się już za rok.

Woj.