Regionalne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

Dzisiaj w Rzeszowie odbyły się regionalne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej, w auli Politechniki Rzeszowskiej,  gdzie zostały wręczone wyróżnienia i odznaczenia państwowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Krajowa Administracja Skarbowa powstała 1 marca 2017 r. w wyniku połączenia służby celnej, skarbowej i podatkowej. W skład KAS wchodzi 16 Izb Administracji Skarbowej. Do podstawowych zadań KAS należy m.in.: wsparcie podatników i przedsiębiorców w wypełnianiu obowiązków podatkowych i celnych, pobór należności do budżetu państwa, zapewnienie bezpieczeństwa finansowego RP – w tym walka z przestępczością gospodarczą i oszustwami podatkowymi, ochrona obszaru celnego Polski oraz Unii Europejskiej oraz zapewnienie bezpieczeństwa obywateli, poprzez m.in.: przeciwdziałanie przemytowi towarów nielegalnych i niebezpiecznych, zwalczanie nielegalnego hazardu. Jednym z najważniejszych zadań KAS jest walka z przestępczością, w tym z wyłudzeniami podatku VAT.

Fot. PUW w Rzeszowie