Spotkanie inauguracyjne w ramach projektu pn. „Silne aglomeracje – silne Karpaty”

listwa projektowa

W dniu 05.10.2021 r. w Preszovie na Słowacji odbyło się spotkanie inauguracyjne w ramach projektu pn. „Silne aglomeracje – silne Karpaty”.

Celem projektu jest aktywizacja i uporządkowanie współpracy aglomeracji rzeszowskiej i preszovskiej na bazie zasobów przyrodniczych i kulturowych. W ramach projektu dokonana zostanie analiza potencjału markowego obszaru aglomeracji presovskiej z wykorzystaniem doświadczeń i narzędzi aglomeracji rzeszowskiej. Przygotowane zostanie środowisko instytucjonalne oraz zaprojektowane zostaną produkty turystyczne, które włączone zostaną w pakiety marki karpackiej.

W spotkaniu udział wziął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.