Dzień Edukacji Narodowej w szkołach prowadzonych przez Powiat Rzeszowski

Dzisiaj swoje święto obchodzą nauczyciele i pracownicy szkół. O ich codziennym trudzie nie zapominają też władze powiatu rzeszowskiego, często nagradzając wyróżniających się pedagogów.

-Pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty w dniu ich święta. Serdecznie dziękuję za trud, zaangażowanie i cierpliwość, jaką wkładacie Państwo w przekazywanie wiedzy młodemu pokoleniu mieszkańców powiatu rzeszowskiego, w kształtowanie systemu wartości i umacnianie patriotyzmu – mówi Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski.

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się m.in. w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie – w szkole, która świętowała także jubileusz 20-lecia oddania do użytku i poświęcenia nowej szkoły oraz nadania jej imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody Starosty Rzeszowskiego, a także Medale za Długoletnią Służbę przyznane przez Prezydenta RP. Przekazane zostały również nagrody dyrektora szkoły.

Nagrodę Starosty Rzeszowskiego za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze otrzymali:

1. Janusz Jakubek – dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie,

2. Halina Cygan – dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie,

3. Antoni Kula – dyrektor Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim,

4. Dorota Tarańska – Klęsk – dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie,

5. Rafał Pirga – nauczyciel Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie,

6. Edyta Dolecka – Rychel – nauczycielka Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim,

7. Agnieszka Bałut – nauczycielka Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim,

8. Magdalena Wolańska – nauczycielka Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie,

9. Monika Rząsa – nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie,

10. Iwona Masłowska – nauczycielka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Rzeszowie,

11. Krzysztof Nowak – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Mrowli,

12. Małgorzata Papier – nauczycielka Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie.

W szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Rzeszowski w roku szkolnym 2021/2022, kształci się łącznie 2107 uczniów i wychowanków. We wszystkich jednostkach oświatowych powiatu rzeszowskiego zatrudnionych jest łącznie 328 nauczycieli (tj. 281 etatów) oraz 121 pracowników administracji i obsługi (tj. 110 etatów). Do klas I szkół ponadpodstawowych oraz do szkół podstawowych specjalnych przyjęto łącznie 461 uczniów, z tego do szkół ponadpodstawowych – 439 uczniów, zaś do szkół podstawowych specjalnych – 22 uczniów. Liczba uczniów i wychowanków w poszczególnych jednostkach oświatowych przedstawia się w sposób następujący:

1. Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie – 286 uczniów,

2. Zespół Szkół Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie – 505 uczniów,

3. Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim – 453 uczniów,

4. Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie – 558 uczniów,

5. Zespół Szkół w Tyczynie – 189 uczniów,

6. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. K. Makuszyńskiego w Mrowli – 94 wychowanków,

7. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Rzeszowie – 22 wychowanków.

Woj.