XXXIII Sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego kadencji 2018- 2023

W środę 27.10.2021 r. w Sali Sesyjnej Rady Powiatu Rzeszowskiego, przy ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie, odbyła się XXXIII sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego kadencji 2018-2023.

W sesji uczestniczyli m.in. Dyrektor ZOZ nr 2 w Rzeszowie Aleksander Panek oraz Dyrektor SP ZZOZ „Sanatorium” w Górnie Elżbieta Burzyńska. Przedstawili oni prezentacje dotyczące funkcjonowania prowadzonych przez nich zakładów opieki zdrowotnej.

Sesja była również okazją do zorganizowania zbiórki na kwiaty i znicze, które zostaną zapalone na mogiłach Polaków spoczywających na dalekiej Syberii na cmentarzach we wsi Wierszyna (Polska wieś na Syberii) oraz we wsi Tunka, gdzie po powstaniu styczniowym zsyłani byli nasi rodacy a wśród nich ok.150 katolickich księży za pomoc powstańcom.
Kwiaty i znicze złożą w imieniu Rady Powiatu Rzeszowskiego ks. Bogusław Grendysa, który pochodzi z Bratkowic a pracuje w Angarsku na Syberii, oraz o Karol Lipiński OMI, który pracuje w Wierszynie.

Zapraszamy do oglądnięcia relacji z sesji na portalu e-sesja: