Specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli z zakresu mediów społecznościowych już za nami

W dniach 8-9 listopada 2021 r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Rzeszowie odbyły się specjalistyczne szkolenia z zakresu mediów społecznościowych w ramach projektu pn. „E-dukacja, czyli nauczanie w XXI wieku” realizowanego we współpracy z Miastem Stropkov na Słowacji. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego
w ramach Programu Interreg V-A Polska Słowacja 2014-2020.

W szkoleniu uczestniczyło 40 nauczycieli, w tym 20 ze Słowacji oraz delegacja ze Stropkova, którą reprezentowali Ondrej Brendza Burmistrz Miasta Stropkov, Peter Novák Naczelnik Wydziału Rozwoju Regionalnego i Turystyki, Tibor Kubička Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury, Daniela Vatraľová Dyrektor Szkoły Podstawowej. Zgromadzonych gości powitał Adam Kozak Dyrektor Wydziału Społeczno-Oświatowego wraz z Elżbietą Kubicką Zastępcą Dyrektora oraz Przemysław Janik Dyrektor MOS w Rzeszowie. Główne cele projektu oraz działania projektowe przedstawiła Ewa Śliwa koordynator projektu.

Celem projektu „E-dukacja, czyli nauczanie w XXI wieku” jest poprawa edukacji na obszarze powiatu rzeszowskiego i miasta Stropkov dzięki wspólnym działaniom w zakresie nabycia specjalistycznej wiedzy wśród kadry pedagogicznej na temat mediów społecznościowych oraz wymianie doświadczeń dla aktywizowania młodzieży z problemami społecznymi. Projekt ma przyczynić się do wsparcia pracy nauczycieli szkół specjalistycznych z obszaru pogranicza w zakresie pracy z uczniem w warunkach zapotrzebowania na pracę zdalną tzw. e-dukacja.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkoleń.