Praktyki w Hiszpanii uczniów z terenu Powiatu Rzeszowskiego.

Praktyki w Hiszpanii uczniów z terenu Powiatu Rzeszowskiego. listwa

Powiat Rzeszowski będący organem nadzorującym funkcjonowanie Zespołu Szkół w Sokołowie Młp. Od wielu lat wspiera działania tej placówki mające na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności zarówno uczniów jak i kadry dydaktycznej. Jednym z przykładów takich działań był realizowany w roku szkolnym 2021/2022 projekt ,,Od wiedzy do praktyki’’, będący częścią projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzięki udziałowi w projektach w Granadzie i Sevilli w Hiszpanii uczniowie Zespołu Szkół w Sokołowie Młp. zdobyli nowe doświadczenia edukacyjne, które z całą pewnością przyniosą wymierne korzyści oraz przyczynią się do podniesienia jakości pracy i nauki. Zdobyta wiedza i umiejętności językowe uczniów pozwoliły im na przekazanie nie tylko informacji w czasie prowadzonych konwersacji podczas pobytu w Hiszpanii, ale mogli w sposób praktyczny wykorzystać słownictwo, którego uczyli się przez wiele lat na lekcjach języka angielskiego.

Ta wyjazdowa forma edukacji pozwoliła młodzieży w inny sposób spojrzeć na narodowe stereotypy, inność kulturową i wyznaniową, a także wymiar europejskiej edukacji. Uczniowie mieli możliwość poznania najważniejszych miejsc historycznych w Andaluzji, które pozwoliły im rozpoznać nie tylko artyzm architektury i sztuki muzułmańskiej, ale również historię Europy.

Wszyscy uczestnicy projektu realizowanego w Granadzie i Sevilli otrzymali certyfikaty, potwierdzające zdobytą wiedzę i umiejętności. Uczniowie uzyskali także dodatkowy atut na zwiększenie swojej zdolności do zatrudnienia i konkurencyjności na europejskim rynku pracy.