Nowe kursy doszkalające dla młodzieży powiatu rzeszowskiego

logotypy
Powiat Rzeszowski nieustannie stara się pozyskiwać środki z funduszy zewnętrznych na realizacje projektów pozwalających młodzieży na poszerzanie kompetencji zawodowych. Zespół Szkół w Sokołowie Młp. w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczął realizację jednego z takich projektów pt. ,,Droga do sukcesu. Szkoły Powiatu Rzeszowskiego bliżej rynku pracy” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie” Działanie nr 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.  Celem głównym projektu jest: Poprawa w okresie od 1.06.2021 do 30.09.2023r. jakości szkolnictwa zawodowego w szkołach powiatu rzeszowskiego poprzez wzbogacenie oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy. W listopadzie w ramach projektu odbyły się kursy dla uczniów : – Kurs kelnerski Kurs Operator programista CNC W kursie Operator programista CNC udział wzięło 8 uczniów z Branżowej Szkoły I stopnia zawód operator obrabiarek skrawających. Kurs trwał 36 godzin. Tematyka kursu obejmowała zajęcia praktyczne na obrabiarkach CNC – Tokarka cnc SINUMERIK 808d. Kurs kelnerski skierowany był do 24 uczniów – 2 gr. po 12 uczniów. W listopadzie jedna grupa zakończyła kurs. Dla drugiej grupy planowane jest zakończenie w styczniu 2022r. Kurs na grupę obejmował 30 godzin. Po każdym kursie młodzież otrzymuje certyfikat/zaświadczenie. Działania zaplanowane w projekcie przyczynią się do rozwoju umiejętności zawodowych uczniów. Dadzą uczniom szansę na poszerzanie wiedzy potrzebnej na rynku pracy.