Program Inwestycji Strategicznych Rządowy Fundusz Polski Ład

listwa polski ład

W dniu 02 grudnia br. z inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego, Starostwo Powiatowe w Rzeszowie zorganizowało spotkanie z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego dotyczące rozliczenia środków finansowych otrzymanych przez samorządy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład- Program Inwestycji Strategicznych – I nabór.

W spotkaniu wzięli Burmistrzowie i Wójtowie wszystkich gmin Powiatu Rzeszowskiego na czele ze Starostą Rzeszowskim Józefem Jodłowskim. Bank Gospodarstwa Krajowego reprezentowali Piotr Olszówka – Dyrektor ds. Rozwoju Relacji Społecznych Zespól Rozwoju Relacji Społecznych Południe, Departament Współpracy z Interesariuszami BGK i Hubert Ząbek- specjalista ds. Projektów Rozwojowych BGK Region Podkarpacki. W swoich wystąpieniach przedstawiciele BGK omówili rozwiązania oferowane przez BGK dla Jednostek Samorządów Terytorialnych oraz cel i zasady Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład, a także przedstawili „krok po kroku” proces od otrzymania promesy wstępnej do otrzymania wypłaty z promesy inwestycyjnej. Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja podczas, której przedstawiciele banku odpowiedzieli na pytania samorządowców.

Powiat Rzeszowski w wyniku I naboru wniosków do Programu Polski Ład otrzymał promesę wstępną dotyczącą finansowania inwestycji z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych kwotę 14 900 000,00 zł. na realizację zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1426R Błażowa- Piątkowa- Harta etap I. Zadanie to będzie realizowane w latach 2022-2023. W chwili obecnej został ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy zadania.