"Bezpieczne wakacje 2021" - powiatowe eliminacje rozstrzygnięte!

Powiat Rzeszowski z zaangażowaniem stara się włączać w każdą akcję mającą na celu zwiększenie świadomości oraz bezpieczeństwa mieszkańców. W dniu 7 grudnia 2021 roku mogliśmy podziwiać niezwykłe prace najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, ponieważ w sali sesyjnej na ul. Bernardyńskiej obyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów eliminacji powiatowych Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem ,,Bezpieczne wakacje 2021″. Głównym celem konkursu, było edukowanie i uwrażliwianie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.

Na konkurs, do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przesłano 150 prac  z których międzyinstytucjonalna komisja wyłoniła 11. W trakcie spotkania autorom tych prac nagrody wręczyli Wicestarosta Rzeszowski  Marek Sitarz oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie młodszy inspektor Wacław Sudoł.

Laureatami tegorocznej edycji powiatowego etapu konkursu zostali:

1. W kategorii wiekowej 6 do 9 lat:

• Mikołaj Miazga, 9 lat, – pierwsze miejsce,
  • Maciej Kocór, – drugie miejsce,
  • Fabian Tereszkiewicz – trzecie miejsce,
  • Anastazja Golonka – wyróżnienie

2. W kategorii wiekowa 10 – 12 lat:

• Kamila Pyś– pierwsze miejsce
  • Kamila Tworzydło– drugie miejsce,
  • Maciej Głodowski– trzecie miejsce
  • Dominika Kręcidło – wyróżnienie

3. W kategorii wiekowa 13 – 15 lat:

• Natalia Dworak – pierwsze miejsce,
  • Milena Bielec – drugie miejsce,
  • Kacper Szwed – trzecie miejsce,

Prace laureatów szczebla powiatowego zostały przesłane na eliminacje wojewódzkie.