Nowe wozy dla strażaków z powiatu rzeszowskiego

Nowe samochody ze specjalistycznym wyposażeniem trafiły w maju do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie powiatu rzeszowskiego.

Nowoczesnym sprzętem pochwalić się może m.in. jednostka OSP z Brzezówki. Tu samochód trafił dzięki akcji „Bitwa o wozy” zachęcającej mieszkańców do udziału w wyborach prezydenckich. Wysoka frekwencja wyborcza jaką zanotowano w gminie Hyżne zaowocowała nagrodą, która do strażaków trafiła ostatecznie w tym miesiącu.

Nowy samochód gaśniczy został kilka dni temu przekazany także druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dylągówce. To z kolei zasługa nowego mechanizmu finansowania zakupów dla OSP wypracowanego wspólnie przez Parlamentarny Zespół Strażaków, Państwową Straż Pożarną oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

To nie koniec dobrych informacji dla OSP, pełniących niezwykle istotną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa w najmniejszych nawet miejscowościach. Od początku roku istnieje system wsparcia członków OSP, którzy przeszli w stan spoczynku. To dodatek emerytalny w kwocie 200 zł miesięcznie przysługujący ratownikom z określonym stażem z tytułu czynnego członkostwa w ochotniczej straży pożarnej.

j