Ponadregionalny Konkurs Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich

Po dwuletniej przerwie 21. kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie k. Rzeszowa, prowadzonym przez Powiat Rzeszowski odbyła się kolejna, siódma edycja Ponadregionalnego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich pod hasłem „LADY IN WHITE – INSPIRACJE ŚLUBNE”.

Honorowy patronat nad tym ważnym, nie tylko w życiu szkoły, ale sięgającym swoim zasięgiem poza granice województwa wydarzeniem objął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

W konkursie wystartowało 21 uczestniczek z 11. szkół kształcących w zawodzie technik usług fryzjerskich:

• Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach,
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krośnie,
  • Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu,
  • Zakład  Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie,
  • Zespół Szkół nr 3  w Łańcucie,
  • Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu,
  • Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie,
  • Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim,
  • Zespół Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim,
  • Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie,
  • Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

Szkołę w Trzcianie reprezentowały: Daria Marcinek z klasy III TUF oraz Paulina Stachura z klasy III TFŻ.

Po ocenie wiedzy z zakresu fryzjerstwa i umiejętności uczestniczek, komisja sędziowska wyłoniła laureatki:

• 1 miejsce – Zuzanna Konieczny z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu,
  • 2 miejsce – Anita Tereszkiewicz z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach,
  • 3 miejsce – Karolina Czajka z Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.
Powiat od lat włącza się w tę niezwykle ważną i pozytywną inicjatywę. Na ceremonii wręczenia dyplomów obecny był Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego Tomasz Wojton, który osobiście pogratulował wszystkim uczestnikom, zaś osobom nagrodzonym wręczył upominki ufundowane przez Powiat Rzeszowski.