Tour de Pologne przejedzie przez powiat rzeszowski

Już 30 lipca rusza 79 edycja Tour de Pologne – największego i najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce. Jego trasa przechodzić będzie także przez tereny powiatu rzeszowskiego.

Kolarze wystartują z Kielc. W czasie kolejnych etapów będą mieli do pokonania ponad 1200 kilometrów, w tym 14 262 metry przewyższeń, 15 premii górskich, 14 premii sprinterskich oraz odcinek specjalny w Kazimierzu Dolnym. Przez Podkarpacie prowadzić będą trasy trzech etapów: 3 (Kraśnik-Przemyśl),4 (Lesko-Sanok) i 5 (Łańcut-Rzeszów).

Dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego niewątpliwie najbardziej atrakcyjny będzie liczący ponad 170 kilometrów etap 5, który odbędzie się 3 sierpnia. W jego ramach kolarze wyruszą z Łańcuta i przemierzą malownicze tereny przez m.in. Kraczkową, Markową, Pruchnik, Krzywczę, Dubiecko.

Przez powiat rzeszowski wieść będzie około czterdziestokilometrowy, ostatni odcinek etapu. Uczestnicy wyścigu przejadą tu m.in. przez Bachórz, Dynów, Błażową i Tyczyn. W Dynowie będą do zdobycia dwie premie: Premia Lotna LOTTO i Premia Górska PZU III kat. Przed wjazdem na 19 kilometrową rundę w Rzeszowie będzie do zdobycia jeszcze ostatnia Premia Górska III kat.

Szczegółowe informacje dotyczące wyścigu dostępne są na stronie: https://www.tourdepologne.pl/

sj