Bitwa Regionów Konkurs z Produktem Polskim w powiecie rzeszowskim

W dniu 07 sierpnia br. w ramach 55. Dni Pogórza Dynowskiego, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Błękitny San” w Dynowie, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich prezentowały swoje wyroby w ramach Bitwy Regionów. O zwycięstwo ubiegało się 8 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu rzeszowskiego, m.in. Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Zgłobieńskiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Ulanicy, Koło Gospodyń Wiejskich Aktywni Razem w Wólce Sokołowskiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Łowisku, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Górnie, Koło Gospodyń Wiejskich w Zarzeczu, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Trzebownisko, Koło Gospodyń Wiejskich w Futomie.

Najlepszym daniem, według Jury, okazała się „Świeżonka na podkarpackim proziaku” przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich Gminy Trzebownisko.

Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, obecny na wydarzeniu w sposób szczególny podziękował wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, za ich codzienną pracę, za podtrzymanie i utrwalanie tradycji historycznych, obyczajowych i kulinarnych naszego regionu.

Konkurs z Produktem Polskim odbyło się pod patronatem Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego