Olimpiada osób Niepełnosprawnych

Dzisiaj 08 września br.  Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizowało sportowe zmagania dla osób niepełnosprawnych. W tym roku ta impreza odbyła się na stadionie Podhalańczyk w Rzeszowie.
Powiat Rzeszowskim podczas tego wydarzenia reprezentował Marek Sitarz Wicestarosta Rzeszowski.

Tradycyjnie sportowe zmagania poprzedziła msza św. w Kościele Garnizonowym p.w. Matki Bożej Królowej Polski, której przewodniczył bp Kazimierz Górny. Następnie wszyscy udali się na stadion Podhalańczyk, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Olimpiady.  Prawie pół tysiąca osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego przystąpiło do rywalizacji w siedmiu dyscyplinach. Olimpiada odbyła się po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.