Wizyta przedstawicieli Euroregionu pogranicza włosko - słoweńskiego.

W dniu 12 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rzeszowie na zaproszenie stowarzyszenia Euroregion Karpacki oraz Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego – Prezesa Euroregionu  przyjechała delegacja Euroregionu Gorizia – Nova Gorica z pogranicza włosko – słoweńskiego ( EGTC GO).

W spotkaniu udział wzięli Pan Józef Jodłowski – Starosta Rzeszowski, Prezes Stowarzyszenia Euroregionu Karpackiego Polska, Pan Dawid Lasek – Sekretarz Generalny Euroregionu Karpackiego Polska, Wiceprezes Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska oraz Pani Lucyna Sokołowska – Członek Zarządu Rady Powiatu Rzeszowskiego, Członek Zarządu Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska. Włosko-słoweński Euroregion reprezentowali Paolo Petiziol -Prezes EGTC GO. Rodolfo Ziberna – Burmistrz Miasta Gorizia. Milan Turk – Burmistrz Gminy Šempeter Vrtojba oraz Tomaž Konrad – Zastępca Dyrektora EGTC GO.

Po powitaniu gości przez gospodarza Powiatu zaprezentowano osiągnięcia i najważniejsze atuty Powiatu Rzeszowskiego, a także działalność Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko, jednej ze sztandarowych inwestycji zrealizowanych przez samorząd powiatu rzeszowskiego. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń obu stron jak i poznania potencjału naszego regionu.