Staże dla osób niepełnosprawnych

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o zorganizowanie staży dla bezrobotnych osób niepełnosprawnych.

Staże są finansowane są środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Wnioski mogą składać m.in. indywidualni przedsiębiorcy, spółki, instytucje, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia. Osoba, dla której organizowany ma być staż musi być zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy jako poszukująca pracy i posiadać orzeczony stopień niepełnosprawności. Wnioski z wymaganymi załącznikami można złożyć – w przypadku posiadania podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego – drogą elektroniczną za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW) pod adresem: https://sow.pfron.org.pl/ lub w wersji papierowej osobiście w Centrum Aktywizacji Zawodowej w Rzeszowie, al. Batalionów Chłopskich 7 w biurze podawczym.

Druk wniosku można pobrać ze strony:

(s)