Powiat Rzeszowski

Chmielnik

Oficjalna strona internetowa

www.chmielnik.pl

Gmina położona w dolinie rzeczki Chmielnik (zw. też Chmielniczanką) wśród wzniesień północnej krawędzi Pogórza Dynowskiego. Swym zasięgiem obejmuje następujące sołectwa: Chmielnik, Błędową Tyczyńską, Borówki, Wolę Rafałowską, Zabratówkę. Zajmuje powierzchnię 53 km2 i zamieszkuje ją blisko 7 tysięcy mieszkańców.

Zabytki sakralne

Podania i legendy

Atrakcje turystyczne

…CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ POLSKI WSCHODNIEJ IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W CHMIELNIKU…

W dniu 3 lutego 2019 r., w ramach Centrum Edukacji Ekologicznej Polski Wschodniej im. św. Franciszka z Asyżu w Chmielniku, otwarto pierwszą w regionie szkołę branżową przygotowującą do wykonywania zawodu rolnika ekologicznej produkcji roślinnej i zwierzęcej. Szkoła ta umożliwia zdobywanie praktycznych umiejętności zawodowych w oparciu o Ekologiczną Hodowlę Bydła Rasy Galloway w Borówkach, Ośrodek Upraw Ekologicznych – Chmielnik Pole, Ekologiczną Masarnię i Dojrzewalnię Mięsa Wołowego w Błędowej Tyczyńskiej, Ekologiczną Przetwórnię Owoców i Warzyw w Błędowej Tyczyńskiej oraz Centrum Pszczelarstwa w Borówkach.