Powiat Rzeszowski

Dożynki Gminy Boguchwała pod znakiem dbałości o tradycję i zdrowie

15 sierpnia, w Mogielnicy, społeczność tej części powiatu rzeszowskiego świętowała Dożynki będące hołdem dla ciężkiej pracy rolników. Obecność przedstawicieli ważnych instytucji oraz władz samorządowych podkreśliła rangę tego wydarzenia oraz rolę tego święta w integrowaniu mieszkańców, pielęgnowaniu tradycji i zacieśnianiu więzi społecznych. W uroczystościach wziął udział Starosta Rzeszowski Krzysztof Jarosz oraz Wicestarosta Rzeszowski Jerzy Bednarz.
Dożynki Gminy Boguchwała w Mogielnicy były również okazją do zasygnalizowania stałej obecności i znaczenia Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie, bo to właśnie w tej placówce mieszkańcy korzystają z pomocy i wsparcia medycznego. Uczestnicy Dożynek mieli możliwość zadbać o swoje zdrowie – mogli skorzystać z drobnych usług medycznych, takich jak pomiar ciśnienia krwi, konsultacje zdrowotne oraz podstawowe porady dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Obecność przedstawicieli tej powiatowej placówki symbolizowała także bliskość i gotowość do niesienia pomocy oraz służyła budowaniu zaufania mieszkańców do miejscowych instytucji medycznych.