Powiat Rzeszowski

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Aglomeracja Rzeszowska”

Przedstawiciele 12 samorządów tworzących „Aglomerację Rzeszowską” udzieliło zarządowi absolutorium. Podjęte zostały także uchwały dot. przyjęcia sprawozdania z działalności Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych Aglomeracja Rzeszowska za 2016 r., zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2016 r., uchwalenia budżetu na 2017 rok oraz ustalenia wysokości i terminów płatności składek członkowskich w bieżącym roku.

Jednym z punktów obrad było przyjęcie uchwały o przystąpieniu do realizacji projektu pn. „Dziedzictwo kulturowe polsko-słowackiego pogranicza przez pryzmat legend i opowieści” w ramach osi priorytetowej „Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza” programu INTERREG V – A Polska – Słowacja 2014 – 2020.

O przygotowanie poczęstunku i jego prezentację zadbali uczniowie szkoły, pozostającej w gestii powiatu rzeszowskiego, pod czujnym okiem swych opiekunek – Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim, którego dyrektorem jest Pan Antoni Kula.