Powiat Rzeszowski

25-lecie Diecezji Rzeszowskiej

Eucharystii przewodniczył metropolita częstochowski – abp Wacław Depo. W koncelebrze uczestniczyli: ordynariusz diecezji tarnowskiej – bp Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie – bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji rzeszowskiej – bp Jan Wątroba, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej – bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej – bp Edward Białogłowski i biskup senior diecezji rzeszowskiej – bp Kazimierz Górny oraz ponad trzystu księży diecezjalnych i zakonnych. Był to także dzień modlitwy o świętość kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r.

W uroczystości udział wzięli Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski wraz z Wicestarostą Markiem Sitarzem oraz Skarbnikiem Powiatu Rzeszowskiego Danutą Gargała.