Powiat Rzeszowski

„SZKOŁA FACHOWYCH KOMPETENCJI ZAWODOWYCH”

Kształcenie zawodowe – służy nabywaniu kompetencji profesjonalnych niezbędnych w pracy zawodowej, a więc wiedzy, umiejętności i właściwości osobowych, koniecznych do wykonywania działalności zawodowej. Zdobywanie wiedzy z określonego zawodu i poszerzanie kompetencji zawodowych odbywa się podczas lekcji teoretycznych i zajęć praktycznych, poprzez udział w różnego rodzaju kursach dających dodatkowe kwalifikacje zawodowe, przez naukę i pracę na nowoczesnym sprzęcie i pomocach dydaktycznych. Aby zrealizować powyższe cele szkoła kształci zawodowo, jak również bierze udział w różnych możliwych formach wspomagania szkolnictwa zawodowego poprzez programy współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Od 1 października 2016 r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w porozumieniu z Organem Prowadzącym Szkołę Powiatem Rzeszowskim realizuje projekt pt. „Szkoła fachowych kompetencji zawodowych”, w ramach konkursu nr RPPK.09.04.00-IP.01-18-004/15  – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX. „Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4. Poprawa jakości kształcenia zawodowego”.

Całkowita wartość projektu: 1 029 778, 80 zł.

Celem projektu jest poprawa jakości szkolnictwa zawodowego przez:

Uczestniczący w projekcie uczniowie, uzyskają dodatkowe kwalifikacje zawodowe,  dzięki którym będą mogli pracować nie tylko w wyuczonym zawodzie, ale także w zawodach pokrewnych, co sprawi, że łatwiej będzie im znaleźć pracę po ukończeniu szkoły.

Główne zadania jakie są i będą realizowane w projekcie to kursy zawodowe dla uczniów:

Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie stawia na fachowców!