Powiat Rzeszowski

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY W POWIECIE RZESZOWSKIM 2016/2017

Na spotkaniu zostali uhonorowani młodzi sportowcy, wyróżniający się nauczyciele wychowania fizycznego, najlepsze szkoły oraz gminy, które w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego osiągnęły znaczące wyniki sportowe.

Tegoroczne podsumowanie miało szczególny charakter, bowiem dotyczyło współzawodnictwa sportowego organizowanego według zasad uwzględniających gimnazjadę, stąd też wyróżnienia i nagrody dla gimnazjów. W rozgrywkach odbywających się w roku szkolnym 2017/2018 zawody odbywać się będą w ramach: Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

Uczestnicy spotkania uczcili minutą ciszy zmarłego w bieżącym roku Pana Kazimierza Strzyżowskiego, wieloletniego wychowawcę młodzieży, działacza sportowego, Prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie. Powitano również nową Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, Panią Sylwię Niemiec.

Powiat Rzeszowski został w roku szkolnym 2016/2017 sklasyfikowany na piątym miejscu wśród powiatów województwa podkarpackiego w rozgrywkach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady czyli w rozgrywkach, w których uczestniczą dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Najwięcej punktów dla Powiatu Rzeszowskiego w tych rozgrywkach zdobyły gminy:

1. Gmina Trzebownisko – 1077 punktów,
  2. Gmina i Miasto Sokołów Młp. – 731 punktów,
  3. Miasto i Gmina Głogów Młp. – 697 punktów.

Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu 46 razy zdobywali miejsca medalowe w Województwie Podkarpackim (21 razy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, 17 razy w Gimnazjadzie oraz 8 razy w Licealiadzie).

Natomiast w rozgrywkach Licealiady a więc w zawodach, w których uczestniczą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiat został sklasyfikowany na siódmym miejscu wśród powiatów województwa. Najwięcej punktów dla powiatu zdobyły szkoły:

1. LO Dynów – 606 punktów,
  2. ZSZ Dynów – 499 punktów,
  3. ZS Sokołów Młp. – 188 punktów.

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu zdobyli osiem medali na zawodach wojewódzkich.

Na spotkaniu wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy zajęli miejsce medalowe w zawodach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego:

w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

w Gimnazjadzie Młodzieży:

w Licealiadzie:

Uhonorowano również nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym w Powiecie Rzeszowskim w roku szkolnym 2016/2017. Nagrody i dyplomy otrzymali:

Wręczono nagrody i dyplomy szkołom, które wśród szkół Powiatu Rzeszowskiego zajęły miejsca medalowe.

w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

– Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dynowie (I miejsce),

– Szkoła Podstawowa w Głogowie Młp. (II miejsce),

– Szkoła Podstawowa w Zaczerniu (III miejsce).

w Gimnazjadzie Młodzieży:

– Gimnazjum w Zaczerniu (I miejsce),

– Gimnazjum w Dynowie (II miejsce),

– Gimnazjum w Trzebosi (III miejsce).

w Licealiadzie:

– Liceum Ogólnokształcące w Dynowie (I miejsce),

– Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie (II miejsce),

– Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim (III miejsce).

Uhonorowano gminy, które wśród gmin Powiatu Rzeszowskiego zajęły miejsca medalowe w rozgrywkach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady:

Ponadto wręczono podziękowania szkołom, które szczególnie aktywnie włączyły się we współorganizację rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego na terenie Powiatu Rzeszowskiego:

Nagrody i wyróżnienia wręczali: Pan Marek Sitarz – Wicestarosta Rzeszowski, Pan Jacek Bigus – Wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, Pani Sylwia Niemiec – Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie oraz Pan Zbigniew Przygórzewski – Powiatowy Organizator Sportu.