Powiat Rzeszowski

“Dbaj o Zdrowie” – Piknik Zdrowotny w Boguchwale

W niedzielę 14 października 2018 r. na Rynku Miejskim w Boguchwale odbył się Piknik Zdrowotny pod nazwą "Dbaj o Zdrowie". Podczas pikniku można było skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych – pomiaru poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego, badania EKG, a także skorzystać z konsultacji lekarza POZ, oceny EKG, porad dotyczących zdrowego trybu życia oraz konsultacji fizjoterapeuty w zakresie wad postawy. Uczestnicy Pikniki Zdrowotnego otrzymali zaproszenia na bezpłatne badania laboratoryjne: bolerioza, lipidogram, morfologia, żelazo, witamina D3.

Na miejscu obecny był również lekarz dermatolog. Można więc było skorzystac z konsultacji oraz oceny znamion barwnikowych dermatoskopem. Każdy z przybyłych miał możliwość skorzystania z bezpłatnych porad z zakresu prawidłowego odżywiania oraz pomiaru ciała.

Dodatkowo na Rynku Miejskim pojawił się punkt Fundacji DKMS, odbyła się degustacja zdrowych potraw i kiermasz zdrowej żywności oraz pokazy pierwszej pomocy. Całość zakończył występ zespołu Lola Band.

Organizatorem Pikniku "Dbaj o Zdrowie" był Burmistrz Boguchwały, Starosta Rzeszowski oraz ZOZ nr 2 w Rzeszowie.