Powiat Rzeszowski

Akcja “ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA” w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

uczniowie zespołu szkół w Dynowie

Powiat Rzeszowski aktywnie włącza się w akcje TVP Rzeszów, dlatego już po raz 15. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego odbyła się Akcja “ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA”. Uczniowie i nauczyciele (koordynator Pani Katarzyna Stpiczyńska) zebrali wspólnie łącznie 358 zniczy, które 20.10.2021r. zostały przekazane do punktu zbiorczego w TVP.

1 listopada 2021r. zebrane znicze zostaną zapalone, m.in. przez polskich harcerzy i stypendystów Fundacji Semper Polonia na największych i najstarszych nekropoliach Lwowa: Łyczakowie, Cmentarzu Orląt i Cmentarzu Janowskim.

Dzięki ofiarności i pracy wielu wolontariuszy, Cmentarz Orląt i Cmentarz Łyczakowski pełne są szacunku i wspomnień o tych, co odeszli, a często też oddali życie za ojczyznę.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!