Powiat Rzeszowski

Obchody 103. Rocznicy śmierci Płk. Leopolda Lisa- Kuli

7 marca 2020 r.  na Placu Farnym odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem płk. Leopolda Lisa Kuli.  W kościele Świętego  Krzyża o godz. 12.00 została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem  J.E. ks. bp Jana Wątroby – Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej. Po zakończonej Mszy Świętej nastąpił przemarsz pododdziałów strzeleckich i Wojska Polskiego przed pomnik płk. Leopolda Lisa Kuli.

Poniedziałkowa uroczystość była okazją do złożenia Uroczystego Przyrzeczenia Orląt ZS i młodzieży strzeleckiej.

Rocznicę śmierci pułkownika uczczono apelem pamięci i salwą honorową. Złożono również wieńce przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa Kuli.

Powiat Rzeszowski podczas tych uroczystości reprezentowali Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego Tomasz Wojton.