Powiat Rzeszowski

Fala upałów. Najwyższy stopień ostrzeżenia dla powiatu rzeszowskiego

logo IMGW

W najbliższych dniach czekają nas iście afrykańskie upały. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej miejscami temperatura może dochodzić do 37 stopni Celsjusza.

We wtorek popołudniu (28.06) IMiGW podwyższył stopień ostrzeżenia dla powiatu rzeszowskiego i innych części województwa podkarpackiego z drugiego na najwyższy – trzeci. Według meteorologów średnia temperatura w dzień ma wynosić 32-35 stopni, zaś w piątek lokalnie nawet 37 stopni. Obecne ostrzeżenie obowiązuje do godziny 20. 1 lipca. Może zostać wydłużone.

Upalna pogoda i związane z tym silne promieniowanie słoneczne mogą być niebezpieczne dla życia i zdrowia, zwłaszcza osób starszych i cierpiących na przewlekłe choroby. Specjaliści zalecają w tym czasie m.in.

(sj)