Powiat Rzeszowski

80. Rocznica przeprowadzenia Akcji „Burza”

W dniu 28 lipca 2024 r. w Kościele Parafialnym w Tyczynie oraz na miejscowym cmentarzu, przy pomniku poległych Żołnierzy Armii Krajowej, odbyły się uroczystości związane z 80. rocznicą przeprowadzenia Akcji „Burza” w mieście nad Strugiem i bohaterskim wyzwoleniem Tyczyna przez akowców z placówki „Topola”. Uroczystość zakończył się Apel Pamięci oraz złożeniem wiązanek na mogiłach żołnierzy AK i osób cywilnych poległych podczas bitwy i zapalenie zniczy.

Powiat Rzeszowski reprezentował Wicestarosta Jerzy Bednarz oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego Łukasz Obara. W uroczystości uczestniczyli honorowi goście m.in. kombatanci, przedstawiciele władz administracji samorządowej przedstawiciele Straży Pożarnej

Powiat Rzeszowski reprezentował Wicestarosta Jerzy Bednarz oraz Członek Zarządu Łukasz Obara. W uroczystości uczestniczyli honorowi goście m.in. kombatanci, przedstawiciele władz administracji samorządowej przedstawiciele Straży Pożarnej.