Powiat Rzeszowski

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie

W dniu 14 sierpnia 2024 roku została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku dydaktycznego Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie”, którą podpisali ze strony Zamawiającego: dr Krzysztof Jarosz – Starosta Rzeszowski oraz Jerzy Bednarz – Wicestarosta Rzeszowski, a ze strony Wykonawcy: Stanisław Wójtowicz właściciel firmy Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Wójtowicz.

W ramach zadania wykonany zostanie remont elewacji budynków Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie – budynku dydaktycznego, łącznika oraz sali gimnastycznej. Obiekty zostaną docieplone zgodnie z obowiązującymi normami, a elewacja zyska nową kolorystykę. Przedsięwzięcie zakłada również wymianę parapetów zewnętrznych, obróbek blacharskich i rur spustowych. Na dachu budynku łącznika przewidziano panele fotowoltaiczne o mocy około 20 kW. Wewnątrz budynku stare oprawy oświetleniowe zostaną wymienione na nowe o wyższej skuteczności, ze źródłami światła LED, dopasowanymi do funkcji oświetlenia pomieszczenia.

Wartość inwestycji wynosi około 2,3 mln zł. Na realizację zadania Powiat Rzeszowski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 1 871 582,41 zł.

Przedsięwzięcie to wpisuje się w działalność Powiatu Rzeszowskiego mającą na celu systematyczne podnoszenie jakości i ulepszanie bazy dla kształcenia w powiecie, w tym dla szkolnictwa zawodowego.

Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie – szkoła licznych możliwości

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie jest jedną ze szkół będących w gestii Powiatu Rzeszowskiego, która oferuje kształcenie zawodowe. To placówka z szeroką gamą możliwości edukacyjnych. Wyposażona jest w nowoczesną bazę dydaktyczną. Innowacyjne podejście do nauczania umożliwia zdobywanie umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz zdobywania praktycznych umiejętności poprzez zajęcia pozalekcyjne i dodatkowe, a także dzięki stażom, praktykom i kursom.

W ramach kształcenia zawodowego szkoła oferuje edukację w Branżowej Szkole I Stopnia (zawód: mechanik pojazdów samochodowych) oraz w technikum z kilkoma innowacjami pedagogicznymi (zawody: technik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik handlowiec, technik logistyk). Szkoła dysponuje odpowiednio wyposażonymi działami warsztatowymi oraz Stacją Kontroli Pojazdów, które pełnią funkcję szkoleniową. Są także miejscem, gdzie wykonuje się niektóre rodzaje usług.

Remont ZSZ Dynów