Powiat Rzeszowski

Dożynki Miasta i Gminy Sokołów Małopolski

W niedzielę, w Trzebosi, mieszkańcy Miasta i Gminy Sokołów Małopolski licznie zgromadzili się na dorocznych Dożynkach – święcie plonów, które jest wyrazem wdzięczności za urodzaj i trud rolników. Tegoroczne obchody, jak zawsze, pełne były tradycji, radości oraz poczucia wspólnoty. Uczestniczył w nich Wicestarosta Rzeszowski Jerzy Bednarz wraz z Radnymi Powiatu Rzeszowskiego.

Kulminacyjnym momentem Dożynek było przekazanie bochnów chleba wypieczonych z tegorocznego zboża. Symbolizowało to przekazanie owoców pracy rolników całej społeczności. Każde sołectwo przedstawiło także swój wieniec dożynkowy, z dumą prezentując misternie wykonane dzieła, które były nie tylko wyrazem artystycznych talentów, ale także głębokiego szacunku dla tradycji. Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na festyn, który zgromadził mieszkańców wszystkich pokoleń. Na placu ustawiono stoiska z lokalnymi przysmakami, rękodziełem oraz wystawami przedstawiającymi historię i kulturę regionu. Muzycznym tłem wydarzenia były występy lokalnych zespołów folklorystycznych, które swoją energią i radością zarażały publiczność. Wieczorem odbył się koncert gwiazdy wieczoru – zespołu ZAKOPOWER.