Powiat Rzeszowski

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej Głogowskiej

W weekend odbyły się uroczystości związane ze stuleciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej Głogowskiej. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło wielu mieszkańców oraz gości, w tym przedstawicieli władz samorządowych. Uroczystości miały charakter zarówno oficjalny, jak i świąteczny, a ich celem było uhonorowanie strażaków-ochotników oraz upamiętnienie stuletniej historii jednostki.
W obchodach uczestniczył Wicestarosta Rzeszowski Jerzy Bednarz, Zbigniew Sycz Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego oraz Lucyna Sokołowska Radna Powiatu Rzeszowskiego. Wicestarosta Rzeszowski podkreślał znaczenie pracy ochotniczych straży pożarnych dla lokalnych społeczności oraz ich ogromny wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Złożył również życzenia dalszych sukcesów oraz wyraził wdzięczność za poświęcenie i oddanie strażaków.
Obchody stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej z Wysokiej Głogowskiej były nie tylko upamiętnieniem historii jednostki ale także dowodem na to, jak ważna jest rola strażaków-ochotników w życiu lokalnej społeczności. Było to wydarzenie pełne emocji, podniosłości i radości, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

S͙t͙u͙l͙e͙t͙n͙i͙a͙ ͙s͙ł͙u͙ż͙b͙a͙ ͙t͙o͙ ͙p͙i͙ę͙k͙n͙e͙ ͙ś͙w͙i͙a͙d͙e͙c͙t͙w͙o͙,͙
͙J͙a͙k͙ ͙w͙ ͙t͙r͙u͙d͙n͙y͙c͙h͙ ͙c͙h͙w͙i͙l͙a͙c͙h͙ ͙p͙o͙m͙a͙g͙a͙ć͙ ͙s͙k͙u͙t͙e͙c͙z͙n͙i͙e͙.͙
͙O͙c͙h͙o͙t͙n͙i͙c͙y͙ ͙s͙t͙r͙a͙ż͙a͙c͙y͙ ͙–͙ ͙t͙o͙ ͙w͙i͙ę͙c͙e͙j͙ ͙n͙i͙ż͙ ͙s͙ł͙o͙w͙a͙,͙
͙T͙o͙ ͙c͙z͙y͙n͙y͙,͙ ͙k͙t͙ó͙r͙e͙ ͙t͙r͙z͙e͙b͙a͙ ͙w͙ ͙p͙a͙m͙i͙ę͙c͙i͙ ͙z͙a͙c͙h͙o͙w͙a͙ć͙