Powiat Rzeszowski

Dożynki Diecezji Sandomierskiej – Udział Wicestarosty Rzeszowskiego Jerzego Bednarza

W niedzielę, 25 sierpnia 2024 roku, w Parafii NMP w Jeżowem, odbyły się uroczyste Dożynki Diecezjalne ph. „Chleba naszego powszedniego daj nam Panie”. Uroczystość zgromadziła rolników, mieszkańców oraz gości z całego regionu. To coroczne święto stanowi wyraz wdzięczności za trud i poświęcenie rolników oraz za tegoroczne plony. W wydarzeniu, na zaproszenie Diecezjalnego Duszpasterza Rolników Diecezji Sandomierskiej – księdza Stanisława Czachora wziął udział Wicestarosta Rzeszowski Jerzy Bednarz, który pełni także funkcję Przewodniczącego Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Uroczystościom towarzyszyła Msza Święta, której przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz. Był także tradycyjny korowód dożynkowy. Starostami dożynek byli rolnicy z Jeżowego: Maria i Bogdan Bednarz. Dożynki w Jeżowem były nie tylko okazją do podziękowania za zbiory ale również do wspólnej modlitwy i integracji społeczności lokalnej.