Powiat Rzeszowski

DRUŻYNY Z POWIATU RZESZOWSKIEGO ZWYCIĘZCAMI IV EDYCJI PODKARPACKICH ZAWODÓW MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH W HARCIE

Zawody Młodzieżowe Drużyn Pożarniczych
Jesteśmy po czwartej edycji Podkarpackich Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Pierwszej Pomocy, które odbyły się w ostatnią sobotę, w Harcie. Zawody wygrały drużyny MDP Pogwizdów Stary (I i II miejsce) oraz MDP Łubno (III miejsce).

IV Podkarpackie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Harcie to przedsięwzięcie zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Harcie oraz Klub HDK „Nadzieja” przy OSP Harcie. Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego. W rywalizacji uczestniczyło 16 drużyn z różnych jednostek OSP, w tym 14 drużyn z Podkarpacia, m.in. MDP Futoma, Łubno, Kąty Trzebuskie, Pogwizdów Stary, Tyczyn, Sietesz, Borek Stary i Harta.

Zawodnicy musieli rozwiązać test teoretyczny, a po nim sprawdzali swoje umiejętności w praktyce. Uczestniczyli w scenkach symulujących, m.in. urazy związane z porażeniem prądem, potrąceniem dziecka. Był także symulator wypadku oraz pomieszczenie wypełnione dymem, w którym mogli testować swoje możliwości w ekstremalnych warunkach. Zawodnicy, pod czujnym okiem sędziów, udzielali pomocy, ćwicząc umiejętności działania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.