Powiat Rzeszowski

Bezpieczniej na drodze: Przebudowa przejścia dla pieszych tuż przy Zespole Szkół w Łące

Przebudowa znacznie poprawi bezpieczeństwo uczniów z pobliskiego Zespołu Szkół, a dzięki lepszemu oświetleniu piesi będą lepiej widoczni dla kierowców.

Przebudowa przejścia wpłynie na kilka aspektów:

1. Lepsza widoczność: oświetlenie przejścia sprawi, że piesi będą lepiej widoczni dla kierowców, zwłaszcza po zmroku.

2. Zmniejszenie prędkości pojazdów co co skłoni kierowców do zwolnienia przed przejściem, redukując ryzyko wypadków.

3. Bezpieczniejsze przejścia: wyznaczenie specjalnego miejsca pomoże pieszym, a zwłaszcza dzieciom na bezpieczne pokonywanie drogi do szkoły.

4. Ułatwienie dla osób z ograniczeniami: Nowe chodniki i odpowiednia infrastruktura ułatwią poruszanie się osobom starszym oraz rodzicom z dziećmi.

Umowa na przebudowę przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 1384R w Łące, w pobliżu Zespołu Szkół zawarto dziś (17.10.2024 r.) między Powiatem Rzeszowskim, a firmą MOLTER Sp. z o.o. z Głogowa Małopolskiego, podpisali ją:

• Krzysztof Jarosz – Starosta Rzeszowski

• Jerzy Bednarz – Wicestarosta Rzeszowski

• Łukasz Molter – Prezes firmy MOLTER

Całkowity koszt zadania wynosi 269 999,88 zł, a część środków pochodzi z rządowego programu „Razem bezpieczniej” na lata 2022–2024.

Zadanie ma być zrealizowane do grudnia 2024 roku. W spotkaniu wziął też udział Bogdan Kobiernik – zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie.