Powiat Rzeszowski

Uroczysta Msza Św. na “nienadowskim cyplu”

nienadowski cypel

W dniu 21 lipca 2024 r. odbyła się kolejna uroczysta Msza święta w Miejscu Pamięci Historycznej na tzw. „Nienadowskim Cyplu” ku pamięci ofiar z 1944 r. zamordowanych w tamtejszym lesie.

Organizatorami obchodów patriotycznych byli: Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Andrzej Kraska, ks. Jerzy Uchman Dziekan Dekanatu Sokołowskiego oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej. Zaraz po mszy św. i przemówieniach odczytano Apel Poległych i złożono symboliczne wiązanki pod Krzyżem.

Podczas uroczystości Powiat Rzeszowski reprezentowali  Starosta Rzeszowski dr Krzysztof Jarosz, Wicestarosta Pan Jerzy Bednarz i radna Powiatu Rzeszowskiego Małgorzata Budzyń jak również obecni byli Przedstawiciele Władz Wojewódzkich, Lokalnych, Rodziny Poległych i Mieszkańcy.