Powiat Rzeszowski

V Sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego pod znakiem oświatowych inwestycji

v sesja rprz

Głównymi tematami dzisiejszej (13.08.2024 r.) – zwołanej w trybie nadzwyczajnej V Sesji Rady Powiatu Rzeszowskiego były:

•  podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Tyczynie pozostającej jako część jednostki organizacyjnej Powiatu Rzeszowskiego.

Szeroko rozbudowana baza lokalowa Zespołu Szkół w Tyczynie wraz z rozbudową i zmodernizowaną infrastrukturą szkoły (m. in.: przebudowa i rozbudowa oficyny, budowa sali gimnastycznej, siłownia, budowa internatu dla 32 wychowanków) zapewnia bardzo dobre warunki do utworzenia Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Tyczynie oraz spełnia oczekiwania lokalnej społeczności,

•  zaciągnięcie zobowiązania na zadanie inwestycyjne pn.: „Termomodernizacja budynku dydaktycznego w ZSZ w Dynowie” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Jednym z ostatnich punktów sesji było podjęcie uchwał w sprawie zmian w budżecie Powiatu Rzeszowskiego na 2024 r. oraz w sprawie zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Rzeszowskiego.