Podpisanie umowy na budowę dwóch mostów o wartości 4,6 mln zł

W dniu dzisiejszym (1 sierpnia), w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, została podpisana umowa na realizację inwestycji w obszarze infrastruktury drogowo-mostowej pomiędzy POWIATEM RZESZOWSKIM – Zarządem Dróg Powiatowych w Rzeszowie a  firmą Wolmost Spółka z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczył Pan Józef Jodłowski – Senator RP, Pan dr Krzysztof Jarosz – Starosta Rzeszowski oraz Pan Jerzy Bednarz Wicestarosta Rzeszowski. Podpisana umowa dotyczy realizacji zadania pn. „Budowa obiektu mostowego na potoku Osina wraz z rozbiórką istniejącego obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R Przybyszówka – Rudna Wielka – Rudna Mała – Zaczernie – Nowa Wieś w km 2+354 wraz z przebudową dojazdów w niezbędnym zakresie oraz budowa obiektu mostowego na potoku Mrowla wraz z rozbiórką istniejącego obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R Przybyszówka – Rudna Wielka – Rudna Mała – Zaczernie – Nowa Wieś w km 2+404 wraz z przebudową dojazdów w niezbędnym zakresie”. Podpisali ją: Pan Marek Radion – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie oraz Pan Zbigniew Wolan – Prezes WOLMOST Sp.  z o.o. w Rzeszowie. Wartość tego zadania wynosi 4 614 483,62 zł i jest ono współfinansowane jest z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Planowany termin realizacji zadania to grudzień 2024 r.