Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

11 października 2024r. młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, przygotowanym pod opieką Pani Beaty Irzyk i Pani Renaty Mazur programem artystycznym powitała swoich zaproszonych gości: Pana Artura Szczutka Członka Zarządu Powiatu Rzeszowskiego, Pana Stanisława Tymowicza, byłego Dyrektora szkoły, a zarazem Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Panią Ewę Hubkę – Saleh Przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Renatę Kośmider Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców, Panią Monikę Karaś Członka Zarządu RR, wszystkich nauczycieli, pracowników niepedagogicznych na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Pani Dyrektor Halina Cygan przekazując życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w swoim wystąpieniu powiedziała, m.in. „…. wyrażam słowa uznania dla całego Grona Pedagogicznego oraz wszystkich Pracowników Szkoły. Życzę wszystkim nauczycielom aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły zaufanie i szacunek uczniów oraz satysfakcja z dobrze wykonywanej pracy. Niech praca  z młodzieżą będzie przyjemnością, a sukcesy uczniów nagrodą za codzienny trud. Byłym Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, chciałam  także  podziękować  za  wieloletni trud włożony w wychowanie  młodego pokolenia i  rozwój  Zespołu  Szkół  Zawodowych im. Kardynała  Stefana Wyszyńskiego w Dynowie….”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznane zostały: od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy, Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymała Pani Bogusława Pinkowicz, Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymała Pani Agnieszka Bielec, a Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymały Pani Anna Gierula i Pani Anna Kałamucka, nagroda Ministra Edukacji Narodowej została przyznana dla Pani Haliny Cygan – Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, a Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pani Agaty Krupy. Natomiast nagrodę Starosty Powiatu Rzeszowskiego Pana Krzysztofa Jarosza otrzymała Pani Katarzyna Marcinek, którą w imieniu Pana Starosty wręczył Pan Artur Szczutek – Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego.

W tym szczególnym dniu pracownikom szkoły zostały także wręczone nagrody Dyrektora Szkoły, a otrzymali je: Pani Karolina Bal, Pani Agnieszka Bielec, Pani Natalia Chyłek, Pan Dorota Bujdasz, Pani Maria Duduś, Pani Izabela Jach, Pan Tomasz Juras, Pan Marcin Kałamucki, Pani Agnieszka Kędzierska, Pani Elżbieta Kupczyk, Pani Renata Łybacka, Pan Paweł Łukasiewicz, Pani Renata Mocha, Pani Alina Paściak, Pan Marek Paściak, Pani Ewa Paździorna, Pani Agnieszka Piejko, Pan Grzegorz Pietrykowski, Pani Renata Potoczna – Smaroń, Pani Karolina Prokop, Pan Krystian Serwatka, Pani Agnieszka Smaroń, Pani Aneta Szpak, Pan Maciej Tymowicz, Pan Bogusław Wnęk, Pani Magdalena Wolańska, Pani Kinga Ziaja, Pan Piotr Zdeb. W imieniu nagrodzonych podziękowania złożyli: Pan Tomasz Juras, Pan Grzegorz Pietrykowski i Pan Krystian Serwatka.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazali: Starosta Rzeszowski Pan Krzysztof Jarosz i Wicestarosta Rzeszowski Pan Jerzy Bednarz, których na uroczystości reprezentował Pan Artur Szczutek Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego, także: Poseł na Sejm Krystyna Skowrońska, Poseł na Sejm RP Pan Zbigniew Chmielowiec oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Dorota Nowak – Maluchnik.

Wyrazem wdzięczności ze strony uczniów (pod opieką Pani Katarzyny i Piotra Marcinków oraz Pani Honoraty Mikoś), za trud nauczycielski, były symboliczne kwiaty, wręczone zaproszonym gościom, pedagogom i pracownikom szkoły, a także Pani Dyrektor Halinie Cygan, przez: Prezesa, Wiceprezesa i Członka Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych Dynowie Pana Stanisława Tymowicza, Panią Bogusławę Pinkowicz i Pana Piotra Zdeba.

Gratulacje i podziękowania przekazała także Przewodniczącą Rady Rodziców Pani Ewa Hubka – Saleh, Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców Pani Renata Kośmider i Członek Zarządu RR Pani Monika Karaś. Rada Rodziców przekazała także Pani Dyrektor Halinie Cygan gratulacje z okazji 30 – lecia pracy zawodowej i 25 – lecia pracy na stanowisku kierowniczym.