
W 30 godzinnym szkoleniu wzięło udział 20 pedagogów uczniów niepełnosprawnych z terenu powiatu rzeszowskiego. Szkolenie swoim zakresem obejmowało następujące zagadnienia:
- 
Przygotowanie uczniów niepełnosprawnych do podjęcia pracy, 
- 
Przygotowanie środowiska pracy do przyjęcia osoby z niepełnosprawnością, 
- 
Prawa osób niepełnosprawnych – pomoc prawna, 
- 
Praca osób niepełnosprawnych w sytuacji stresu, 
- 
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna podczas pracy, 
- 
Informacje o programach z których mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością dla poprawy ich życia – Spotkanie z przedstawicielem PFRON. 
Celem działań realizowanych przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie jest zwiększenie wiedzy kadry pedagogicznej w zakresie pomocy uczniom niepełnosprawnym w przystosowaniu się do możliwie jak najbardziej samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie a tym samym przygotowaniu do rynku pracy osób niepełnosprawnych.
Szkolenie realizowane było w ramach projektu nr INT/EK/KAR/3/II/A/0178 pt. „Zwiększenie wiedzy i wymiana dobrych praktyk pedagogów uczniów niepełnosprawnych pogranicza polsko-słowackiego.”








