W niecodziennych okolicznościach z PCPR w Rzeszowie.

W niecodziennych okolicznościach z PCPR w Rzeszowie.

Dzień 27 sierpnia 2015r. grupa rodziców zastępczych wraz ze znajdującymi się pod ich opieką dziećmi oraz przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie spędziła w malowniczym otoczeniu skarbów Podkarpacia.

We wschodniej części województwa podkarpackiego, a na zachód od Przemyśla znajduje się renesansowy zamek magnacki. Zamek w Krasiczynie zbudowany na kształcie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem i czterema basztami jest przykładem piękna architektury końca XVI wieku. Wewnętrzne mury niemalże w całości pokryte są zdobieniami. Dodatkowym atutem Zamku jest rozległy park. Przez wieki Zamek zmieniał się. Wiele zmian wymusiły zniszczenia dokonane podczas najazdów zamku, a inne były wynikiem upodobań kolejnych właścicieli.

Kierując się na północny-wschód od Przemyśla docieramy do malowniczego Arboretum w Bolestraszycach. Rozległy obszar Arboretum obejmuje park i dwór, a także fort dawnej Twierdzy Przemyśl. Stare majestatyczne drzewa przeplatają się z nową nasadą. Spacerując rozległymi alejkami podziwiać można urodę znajdujących się w Arboretum roślin, zarówno rodzimych jaki i obcego pochodzenia.

Uczestnicy sierpniowego spotkania wzięli udział we wspólnym zwiedzaniu Zamku w Krasiczynie i Arboretum w Bolestraszycach. Całość zwieńczyło wspólne spędzanie czasu przy ognisku i pieczeniu kiełbasy.

Dzięki uprzejmości w/w instytucji rodziny zastępcze mogły skorzystać z dostępnych tam atrakcji nieodpłatnie lub za symboliczną opłatą.

Dojazd do obu miejsc umożliwiła, całkowicie nieodpłatnie, firma transportowa „Marcel”.

Dodatkową pomoc rodziny zastępcze otrzymały ze strony osób i firm, które przekazały na ich rzecz: pieczywo, słodkie bułki i napoje, a także firmy ubezpieczeniowej, która objęła wszystkich uczestników spotkania dodatkowym ubezpieczeniem.

Taka forma spotkania była okazją do rozmów, rozważań, wymiany doświadczeń, wspólnego spędzania czasu dzieci i dorosłych. Dorośli we własnym gronie oraz korzystając ze wsparcia uczestniczących w wyjeździe pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie – Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej mieli możliwość doświadczenia wspólnych relacji i wzajemnego wsparcia w warunkach dających sposobność do nieco większej intymności i rozluźnienia.

Zorganizowane przez PCPR w Rzeszowie spotkanie rodziców zastępczych wraz z dziećmi wspierali:

  • Marcel Podkarpacka Komunikacja Autobusowa,

  • Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie,

  • Arboretum w Bolestraszycach,

  • Sobina Ubezpieczenia (Tyczyn, ul. Orkana 1),

  • Piekarnia Galicyjska sp. z.o.o oddział Jeżowe,

  • MK & MB Kalita (usługi brukarskie-Hermanowa).

Wszystkim darczyńcom, bez pomocy których, nie było by możliwe to spotkanie przekazujemy serdeczne podziękowania.