KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH POD PATRONATEM STAROSTY RZESZOWSKIEGO JÓZEFA JODŁOWSKIEGO

Cztery chóry wystąpiły podczas „Koncertu pieśni patriotycznych” w Bratkowicach, który 15 listopada br. odbył się w miejscowym kościele parafialnym. Okazją było przypadające 11 listopada Święto Niepodległości.

W bratkowickiej świątyni wystąpił:

– Chór Męski „Gloria” z Wysokiej Głogowskiej (dyrygent Mirosław Szpyrka)

– Chór „Emmanuel” z parafii Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie (dyrygent Roman Olszowy)

– Chór „Cantamus” z Pstrągowej (dyrygent Paweł Łącki)

– Chór Zespołu Szkół w Bratkowicach  (dyrygent  Marcin Florczak)

Koncert poprowadził Pan Artur Szary, nauczyciel historii w ZS w Bratkowicach i opiekun drużyny Związku Strzeleckiego "Strzelec" w tejże placówce.

– Poprzez ten koncert chcieliśmy uwrażliwić nasze pokolenie na przeszłość, oddać hołd tym, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległość, przypomnieć o potrzebie miłości Ojczyzny – podkreśla ks. Józef Książek, proboszcz parafii p.w.  Św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach.

Koncert chórów poprzedziła Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, której przewodniczył ks. Jerzy Paradysz, dziekan Dekanatu Rzeszów – Zachód. Eucharystię koncelebrowali ks. proboszcz Józef Książek oraz ks. Kazimierz Płonka, proboszcz parafii w Pstrągowej.

Po koncercie głos zabrał: Pan Adam Dziedzic – wójt Gminy Śwlicza, Pan Tadeusz Pachorek – Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego oraz Pan Tomasz Wojton, Radny Powiatu Rzeszowskiego. W koncercie uczestniczyła także Pani Iwona Zawadzka, koordynator Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

Organizatorami koncertu było Starostwo Powiatowe w Rzeszowie
wraz z parafią św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach

Patronat nad tym wydarzeniem sprawował starosta rzeszowski, Józef Jodłowski.

Chóry otrzymały od organizatorów podziękowania i pamiątkowe statuetki.

Zdjęcia wykonał Pan Andrzej Bednarz.