Marek Twardy - duma Powiatu Rzeszowskiego

Marek Twardy - duma Powiatu Rzeszowskiego

  Specjalizuje się w rzeźbieniu w drewnie postaci świętych. Ogromną popularnością cieszą się wykonane przez niego figurki Chrystusa Frasobliwego, Maryi, czy Aniołów, a w okresie przedświątecznym szopki bożonarodzeniowe, a zwłaszcza te, które przedstawiają tylko Świętą Rodzinę. Choć skromne w swym wydaniu, są niezwykle bogate w wymowie – wskazują na to, co w Bożym Narodzeniu najistotniejsze – przyjście Pana Jezusa na świat.

Rzeźby Marka Twardego mają nabywców nie tylko w Rzeszowie i w Powiecie Rzeszowskim, ale praktycznie w całym regionie i kraju. – Chińszczyzna się znudziła. Na prezenty, ludzie coraz częściej kupują bliskim coś trwałego – podkreśla Marek Twardy.

Twórczość artysty z Futomy docenia Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. – Staramy się promować nasz region, także poprzez swoich twórców. Dlatego udając się w delegacje zagraniczne często zabieramy, jako upominki, rzeźby autorstwa Marka Twardego – podkreśla Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski. – Staramy się wspierać uzdolnionych, utalentowanych mieszkańców naszego powiatu – dodaje.