”Narysuj mi prawo” warsztaty dla gimnazjalistów

W dniu 28 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odbyły się warsztaty dla uczniów Publicznego Gimnazjum. Celem głównym a zarazem tematem warsztatów było zainteresowanie uczniów wiedzą na temat praw dziecka we współczesnym świecie. Warsztaty te miały także zwiększyć świadomości dzieci o tym jakie mają prawa i gdzie mogą ich szukać. Na godzinach wychowawczych młodzież zapoznała się z najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka – Konwencją o Prawach Dziecka. Ułatwiło to pracę podczas warsztatów, które poprzedziły te właśnie godziny wychowawcze. W warsztatach brały udział czteroosobowe zespoły reprezentujące wszystkie klasy gimnazjalne. Warsztaty podzielone były na trzy etapy. W pierwszej części grupa odpowiadała na trzy pytania, w drugiej uczniowie musieli wykonać pracę plastyczną. W części trzeciej młodzież miała przedstawić własną wersję okładki do dokumentu ,,Konwencji o Prawach Dziecka”.

Warsztaty zostały zorganizowane dzięki środkom otrzymanym od Burmistrza Gminy
i Miasta Sokołów Małopolski. Po zakończonych warsztatach uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Cztery zespoły klasowe otrzymały drobną nagrodę pieniężną na potrzeby klasy. Nagrodę ufundował Radny Powiatu Rzeszowskiego Pan Stanisław Kula. Nad realizacją tego przedsięwzięcia czuwała Pani Małgorzata Kwolek.