Uroczyste otwarcie maneżu w Trzcianie

Uroczyste otwarcie maneżu w Trzcianie

W dniu 22 marca przy Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej ujeżdżalni dla koni. Dzięki niej uczniowie technikum mogą uczyć się hipoterapii, a z zajęć rehabilitacyjnych będą korzystać niepełnosprawne dzieci z ośrodka w Mrowli. Zajęcia dla wszystkich uczniów są bezpłatne. 

Powiat rzeszowski może pochwalić się nowym obiektem. Mowa o maneżu przy Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony złotych. Część funduszy pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Projekt budowy maneżu uzyskał bowiem dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. Dzięki temu wybudowano ujeżdżalnię o wymiarach 42,32 m x 23,60 m ze specjalną nawierzchnią wewnętrzną, padokiem i odwodnieniem. Wykonane zostało niezbędne zagospodarowanie terenu. W ramach zadania zakupiono również równiarkę do podłoża maneżu oraz padoku..

Z wybudowanego przez Powiat Rzeszowski obiektu korzystają uczniowie szkoły w Trzcianie kształcący się na kierunku technik weterynarii ze specjalnością hipoterapia oraz na kierunku technik hodowca koni. W obiekcie odbywać się będą również zajęcia z hipoterapii dla niepełnosprawnych dzieci i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mrowli, będącego jednostką organizacyjną Powiatu Rzeszowskiego.

Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie to szkoła z 70-letnią tradycją. W ubiegłym roku znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu "Perspektyw”. Uznano, że właśnie w tych murach uczniowie najlepiej zdają egzaminy zawodowe.

W uroczystym otwarciu maneżu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Rzeszowie na czele ze Starostą Rzeszowskim Józefem Jodłowskim oraz Wicestarostą Markiem Sitarzem. Byli również przedstawiciele województwa podkarpackiego, parlamentarzyści, radni powiatowi, członkowie zarządu oraz dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych powiatu rzeszowskiego.